Tel: 0 216 378 56 38 - 0 216 394 31 84

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri
Güvenlik kameralarına günümüzde her sektör ve her alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Konutlarda, bebek odalarında, personel denetimi ve üretim takipte ve endüstriyel tesislerin otomasyonuna kadar birçok alanda kullanılmaktadır.
Sistem temel prensip olarak, “bir merkezden bir çok yerin görsel olarak kontrol edilmesi, elde edilen görüntülerin kayıt edilmesi ve lokal network veya internet üzerinden canlı görüntü veya geçmiş kayıtların izlenmesi” amacı ile kullanılır.
Günümüzde, mesken ve iş yerlerinde güvenlik ihlallerini 7/24 izleyip kayıt altına almak zorunluluk haline gelmiştir. Kamera Sisteminin, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması şarttır.
En uygun sistemi seçebilmek için, 3 önemli seçenek kriterlerine dikkat etmeliyiz.
  • Kamera seçimi
  • Kayıt sistemi seçimi
  • İzleme sistemi seçimi
Kameranın görüntü almasını istediğiniz alan ve ortam koşulları çok önemlidir. (İç/dış ortam) Ortam koşullarına göre kamera seçilmelidir. Dış ortamlarda muhafazalı kamera seçmeye özen gösteriniz. Soğuk ve sıcağa maruz kalınan ortamlarda kamera seçimi çok önemlidir. Çözünürlük değerlerini bilmek de çok önemlidir.  Bir sistemi kurarken kablolama maliyetini en aza indirecek şekilde alt yapı da tasarlanmalıdır. Kameranın konumlandırılacağı yerin ışık yoğunluğu da kamera seçiminde önemli bir faktördür. Kayıt ve  Depolama sisteminin seçimi için kameraların hangi çözünürlükte, kaç fps (saniyedeki kare sayısı) değerinde ve kaç gün kaydedeceğinin belirlenmesi gerekmektedir.  Güvenlik Kamera Sistemi seçerken sadece kurulum ve sistem gereçlerini düşünmek yeterli değildir. satış sonrası verilecek hizmetler de dikkate alınmalıdır.
Satın almayı düşündüğümüz ürünlerin (az da olsa) arıza yapma ihtimali olduğunu bilmeliyiz.  Eğer arızalanırsa kısa sürede yedek parça ve teknik servis hizmetinin sağlanıp sağlanamayacağını da araştırarak ürün alımı yapmak gerekir.
Bu seçenek ve özellikleri göz önüne alarak sizler için hazır kamera paketleri hazırladık. Paket içerikleri Tak-Kullan haline getirilmiştir. Sistem için gerekli tüm ekipman mevcuttur. İhtiyacınız olan sistemi belirlediğinizde aynı gün kargo ile sisteme sahip olabilirsiniz.
İhtiyacınız olan sistemi belirlemenize yardımcı olmamızı isterseniz Müşteri Hizmetlerimiz size yardımcı olacaktır.