Tel: 0 216 378 56 38 - 0 216 394 31 84

Lenovo Recovery Nasıl Yapılır?


Netbook ve Notebook kullanıcıların birçoğu genelde recovery özelliğini kullanıyor. Bu yazımızda Lenovo Recovery nasıl yapılacağını anlatacağız. Lenovo Notebook ve Netbooklarınızda recovery özelliğini kullanmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bazı husular var. İlk bilmeniz gereken; bilgisayarınızda ki işletim sisteminin orjinal olması gerekmektedir. Çünkü firmalar orjinal sistemin kurulu olduğu hard diske kurulum dosyalarının bulunduğu gizli bir recovery alanı açmışlardır. İkinci olarak, bu harddisk içinde bulunan recovery alanının bozulmamış olması gerekiyor ve daha öncesinde DVD ya USB ile fomat atılmamış olması şark. Peki Recovery yapabilmek için neler gerekli? Lenovo Recovery nasıl yapılır? Doğru bir Recovery için bilinmesi gerekenler nelerdir? sorularının cevaplarını bu yazımızda ve anlatımımızda bulabilirsiniz.

İşte Lenovo marka Notebook ve Netbook’larda recovery yapımı..

Adım 1

 

 

Cihazı I/O butonu ile açınız.

Adım 2

 

 

Açılış ekranında Lenovo logosu geldiğinde F11 ya da Lenovo Care tuşuna basılır.

Adım 3

 

 

Gelen ekranda bir süre beklendikten sonra “Continue” sekmesi tıklanarak, çıkan menüde “Restore your system” sekmesi seçilir.

Adım 4

 

 

Gelen ekranın alt bölümünde “Restore my hard drive to the original factor state” sekmesi tıklanır. Bu ekranda verilerinizin silineceğine dair onay bilgisi gelecektir. Evet sekmesi (Lütfen yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz) seçilerek recovery işlemine devam edebilirsiniz.

Adım 5

 

 

Gelen ekrandaki uyarı “I accept these terms and conditions” sekmesi seçilerek geçilir.

Adım 6

 

 

Restart yapıldıktan sonra gelecek olan uyarıyı kabul edilmeyerek kuruluma devam edilecektir.Dosya kopyalama işlemleri tamamlandıktan sonra cihaz ilk aldığınız gündeki durumuna gelecektir.

Windows üzerindeki klavye ve ülke seçimleri yapılarak cihazınızı kullanabilirsiniz.